اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

صد و هفتمين صورت جلسه و مصوبات شورای اسلامی شهر مورخ 98/02/07

 مصوبات جلسه شماره   107  مورخ 98/02/07 شورای اسلامی  کلانشهر اراک

 

1. نامه شماره 8923/98/17521 -7/2/98 فرمانداری محترم اراک در خصوص اعلام مغایرت بند 2 صورتجلسه شماره 104 صحن شورا، مبنی بر اینکه نماینده شورا و شهردار محترم شخصاً در این خصوص جهت پاره ای توضیحات در جلسه بعدی هیأت تطبیق حضور بهم رسانند، قرائت گردید.
2. پیشنهادات و مصوبات مورخ 25/1/98 کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا به شرح ذیل قرائت گردید.
- نامه شماره 47/98/ش مورخ 21/1/98 جناب آقای دکتر فلک افلاکی در خصوص مسئولیت کارگروه ورزشی در جلسه مطرح و مقرر گردید جناب آقای نادری کما فی السابق مسئولیت کارگروه مذکور را برعهده داشته باشند و پس از هر جلسه ی کارگروه گزارش آن را بصورت مکتوب به کمیسیون فرهنگی جهت ثبت در دبیرخانه ارائه نمایند. (به دلیل ابقاء جناب آقای نادری نیاز به رأی گیری و مصوبه جدید ندارد.
- در خصوص کارگروه فرهنگی طبق ماده 10 آئین نامه داخلی شوراهای اسلامی مصوب هیأت وزیران مقرر گردید برای اعضای کارگروه ابلاغ کتبی صادر وجهت عقد قرارداد با ایشان اقدامات لازم صورت پذیرد. ( مقرر گردید موضوع به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.) بند2.
3. پیشنهادات و مصوبات مورخ 2/2/98 کمیسیون فنی و عمران بشرح ذیل قرائت گردید.
پیشنهاد کمیسیون: نامه شماره 54674 مورخ 30/10/97 شهرداری اراک به شماره وارده 4830 مورخ 12/12/97 در رابطه با مجوز فروش زمینهای شهر صنعتی که در مالکیت شهرداری می باشند و توسط افراد حقیقی و یا حقوقی تصرف گردیده اند به ایشان براساس قیمت کارشناسی ،در جلسه مطرح و مقرر گردید :
- شهرداری لیست کامل املاک تصرف شده یا واگذار شده را به تفکیک همراه با آدرس و متراژ مشخص و به شورای شهر ارسال نماید.
- نفشه اولیه شهر صنعتی که زمین ها از طرف سازمان گسترش و نوسازی ایران به شهرداری واگذار گردیده است به شورای شهر ارسال گردد.
- شهرداری جهت تعیین تکلیف زمین های خود به اشخاص حقیقی و حقوقی که تصرف نموده اند بصورت مجزا زمین را مشخص و به شورا جهت اخذ مجوز ارسال نماید.
- جلسه ای با دعوت از مسئول شهر صنعتی در منطقه یک شهرداری آقای عسگری جهت پیگیری و تاکید بر اجرای مصوبه در کمیسیون عمران برگزار گردد.
4. پیشنهادات و مصوبات مورخ 25/01/98 کمیسیون خدمات شهری بشرح ذیل قرائت گردید.
- مقرر شد ؛ شهرداری حداکثر تا پایان خرداد ماه سالجاری نسبت به احداث کانالی (با تعیین خط پروژه) حدفاصل محله تخت سادات کرهرود تا رودخانه جهت هدایت آبهای سطحی و سیلاب اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : احداث کانال حدفاصل تخت سادات کرهرود تا رودخانه جهت هدایت آبهای سطحی و سیلاب
- مقرر شد ؛ شهرداری منطقه 3 جهت ادامه کانال احداث شده در سال 97 در خیابان شهید حاجیان منطقه کرهرود با کلیه معارضین مسیر تکمیل کانال توافق نموده و نتیج توافقات حاصله را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری به شورا ارسال نماید
- خلاصه مصوبه : توافق با معارضین تکمیل و ادامه مسیر کانال واقع در خیابان شهید حاجیان کرهرود
- مقرر شد ؛ شهرداری منطقه 3 کلیه معارضین حریم و بستر رودخانه را از قبیل سنگ فروشی ها ، ساختمانها و مستحدثات و ابنیه غیر مجاز را بطور کامل با ذکر نام مالکین و بهره برداران شناسایی نموده و جهت تخریب و آزاد سازی حریم و بستر رودخانه با ارجاع به دادستانی و اخذ دستور قضایی حداکثر تا پایان خرداد ماه سالجاری اقدامات عملیاتی را به انجام رساند و گزارش اقدامات انجام شده را بطور مقطعی به شورا ارسال نماید .
- خلاصه مصوبه : تخریب و آزادسازی حریم و بستر رودخانه با اخذ دستور قضایی توسط شهرداری منطقه 3
- مقرر شد ؛ با توجه به دستور کلی دادستانی محترم به شرکت آب منطقه ای مبنی بر تخریب و بازگشایی بستر و حریم رودخانه با هماهنگی شهرداری مناطق 2و3و4 ، ماشین آلات و تجهیزات لازم از طرف شهرداری برای این امر اختصاص یابد .
- خلاصه مصوبه : اختصاص ماشین آلات و تجهیزات از طرف شهرداری در اجرای دستور دادستانی به آب منطقه ای مبنی بر تخریب و بازگشایی حریم و بستر رودخانه
- مقرر شد ؛ شهرداری منطقه 3 حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری گزارش کاملی از علل و دلایل ورود سیلاب به منطقه کرهرود تهیه و راهکارهای عملیاتی و اجرایی را برای رفع این مصضل پیشنهاد نماید سپس جهت بررسی و اظهار نظر آنرا به شورا ارسال نماید .
- خلاصه مصوبه : شناخت علل و پیشنهاد راهکار ها برای جلوگیری از ورود سیلاب به منطقه کرهرود در بارندگیهای شدید
- مقرر شد ؛ سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری نسبت به شناسایی و قطع اشجار مزاحم در بستر رودخانه که درمواقع سیلاب ریشه کن شده و باعث انداد مسیر آب میشوند حداثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : شناسایی و قطع اشجار مزاحم در بستر رودخانه جهت پیشگیری از انسداد مسیر آب در مواقع سیلاب
- مقرر شد ؛ معاونت خدمات شهری (بالخصوص حوزه مدیریت امور شهر ) نسبت به لایروبی و پاکسازی کامل مسیر رودخانه حداکثر تا پایان خرداد ماه سالجاری اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : پاکسازی و لایروبی کامل مسیر رودخانه توسط حوزه مدیریت امور شهر معاونت خدمات شهری
- مقرر شد ؛ روابط عمومی شهرداری و سازمان فرهنگی شهرداری نسبت به نصب بنر و اطلاعیه های مربوط به موارد احتیاطی در مواقع بارندگی شدید در حاشیه رودخانه و سطح شهر جهت اطلاع رسانی به عموم شهروندان اقدام نمایند .
- خلاصه مصوبه : اطلاع رسانی موارد احتیاطی به شهروندان از طریق نصب بنر در حاشیه رودخانه و سطح شهر در مواقع بارندگی شدید
- مقرر شد ؛ سازمان مدیریت پسماند نسبت به شناسایی ، اصلاح و لایروبی کلیه جوی ها و مسیرهای نهری و غیره که احتمال آبگرفتگی در مواقع بارندگی شدید دارند ، حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : شناسایی ، اصلاح و لایروبی جوی ها و مسیرهای نهری و غیره مستعد آبگرفتگی در بارندگیهای شدید
- مقرر شد ؛ سازمان آتشنشانی جهت آبگرفتگی های ناشی از بارندگیهای شدید ، نسبت به خرید پمپهای لجن کش و کف کش و لباسها و چکمه های ضد آب به میزان کافی حداکثر تا پایان خرداد ماه سالجاری اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : خرید پمپهای کف کش و لجن کش و لباس و چکمه ضد آب به تعداد کافی جهت آمادگی در مواقع سیلاب
- مقرر شد ؛ معاونت برنامه ریزی به هر روش ممکن (اعم از جابجایی ردیفهای بودجه ، جذب اعتبار استانی و شهرستانی و در نهایت اصلاح بودجه و .... ) نسبت به تامین بودجه احداث دیوار ساحلی رودخانه حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری اقدام نماید و گزارش آنرا جهت بررسی و اظهار نظر به شورا ارسال نماید .
- خلاصه مصوبه : تامین اعتبار و بودجه توسط معاونت برنامه ریزی جهت مرمت وبازسازی دیوار ساحلی رودخانه به روشهای ممکن و سهل الوصول
- مقرر شد ؛ شهرداری حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری بعد از انجام مطالعات جامع از نواقص و ضعفهای دیوار ساحلی موجود ، نسبت به اعلام فراخوان عمومی جهت برگزاری مناقصه عمومی مرمت و بازسازی دیوار ساحلی رودخانه با لحاظ نمودن مشاور و مجری ذیصلاح با گرید بالا در اسناد مناقصه اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : برگزاری مناقصه عمومی مرمت و بازسازی دیوار ساحلی رودخانه
- مقرر شد ؛ با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارشهای شدید در پاییز امسال ، معاونت امور زیربنایی پس از اخذ پیمانکار ذیصلاح بصورت ضربتی تا پایان تابستان سالجاری نسبت به مرمت و بازسازی و تکمیل دیوار ساحلی رودخانه اقدام نماید.
- خلاصه مصوبه : مرمت و بازسازی و تکمیل دیوار ساحلی در کل مسیر رودخانه
- مقرر شد ؛ معاونت خدمات شهری با همکاری سایر دستگاهای ذیربط نسبت به شناسایی و آزادسازی( رفع انسداد) مسیل های سطح شهر و محدوده که در سالهای خشکسالی دچار انسداد شده اند ، حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری اقدام نماید .
- خلاصه مصوبه : شناسایی و رفع انسداد مسیل های دچار انسداد .
- مقرر شد ؛ شهرداری با همکاری و تعامل با شرکت توزیع نیروی برق در خصوص صدور مجوز رایگان کندمان در اسرع وقت جهت انتقال خطوط توزیع نیروی برق حاشیه رودخانه حداکثر همکاری و مساعدت را به انجام رساند .
- خلاصه مصوبه : همکاری با اداره برق جهت صدور مجوز رایگان کندمان در اسرع وقت جهت جابجایی خطوط توزیع نیروی برق حاشیه رودخانه به مکان امن .
- مقرر شد ؛ شهرداری با همکاری و تعامل با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری از تجربیات و ظرفیتهای یکدیگر برای مهار سیلابهای آتی از طریق بندهای خاکی و زهکشی و آبخیزداری بهره برداری نموده و پروژه های مشترکی در این حوزه تعریف نمایند و به انجام برسانند .
- خلاصه مصوبه : تعریف پروژه های مشترک فیما بین شهرداری و منابع طبیعی و آبخیزداری در مهار سیلابها
- مقرر شد ؛ واحد مدیریت بحران شهرداری اراک با اخذ طرح جامع خطرپذیری از استانداری در اجرای کامل برش شهری این طرح برنامه ریزی و اقدام نماید و گزارش اقدامات انجام شده در این خصوص را بصورت دوره ای به شورا ارسال نماید .
خلاصه مصوبه : برنامه ریزی در جهت اجرای طرح جامع خطر پذیری توسط واحد مدیریت بحران شهرداری
5. نامه شماره 64713 مورخ 22/12/97 شهرداری اراک به شماره وارده 4994 مورخ 23/12/97 در رابطه با توافقنامه شماره 3456 مورخ 27/5/92 فی مابین شهرداری وقت کرهرود و آقای عباس رحمتی به همراه نظریه موافق مورخ 2/2/98 کمیسیون فنی و عمران مطرح و:
مصوبه صحن علنی: با تصویب توافقنامه شماره 3456 مورخ 27/5/ 92 فی مابین شهرداری وقت کرهرود و آقای عباس رحمتی با اکثریت آراء موافقت گردید.

6. نامه شماره 60/1251/98/1502 مورخ 3/2/98 و 78/867/98/ 1501مورخ 3/2/98 مديران محترم آموزش و پرورش ناحيه 1 و 2 اراک به شماره وارده هاي 255-5/2/98 و 256-5/2/98 در رابطه با ارسال ليست اسامي معلمين نمونه و بازنشسته (360 نفر ناحيه 1 و 208 نفر ناحيه2)جهت تکريم و بزرگداشت مقام معلم و مساعدت لازم در اين خصوص در جلسه مطرح و مقرر شد موضوع به شهرداري منعکس تا پيشنهاد خود را ظرف مدت 48 ساعت از محل ماده 17 بودجه مصوب سال 98 شهرداري تهيه و به شوراي اسلامي شهر ارسال نمايد تا اتخاذ تصميم نهايي صورت پذيرد .
7. نامه شماره 65231-25/12/97 شهرداری به شماره وارده 5033 مورخ 25/12/97 در رابطه با درخواست پرداخت مبالغي به شرح نامه پيوستي به 7 نفر از پرسنل شهرداري به جهت تقدير از زحمات آنان در زمينه تهيه و تدوين بودجه سال 98، تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 98 و همچنين اصلاح بودجه سال 97 و همچنين حضور مستمر آنان در جلسات شوراي اسلامي شهر در جلسه مطرح و پس از بررسي موضوع باتفاق آرا با پيشنهاد شهرداري موافقت و به صحن غير علني جهت اتخاذ تصميم نهايي ارجاع گرديد.
مصوبه صحن علنی: با پرداخت یکسان مبلغ 000/000/25 ریال به هریک از اسامی به شرح ذیل به جهت تقدیر از زحمات آنان در زمينه تهيه و تدوين بودجه سال 98، تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 98 و همچنين اصلاح بودجه سال 97 و همچنين حضور مستمر در جلسات شوراي اسلامي شهر، از محل ماده 2 خدمات اداری ردیف 10211 بودجه مصوب، با اکثریت آراء موافقت گردید.
1- حمیدرضا خانمحمدی 2- مجتبی خراجی 3- محسن منصوری زاده 4- سید سالار عشق الهی 5- زهرا ظهیری 6- حسین پاکزاد 7-محمدرضا غریبی

8. نامه شماره 65040-25/12/97 شهرداری نامه شماره 65040 مورخ 25/12/97 شهرداری اراک به شماره وارده 5010 مورخ 25/12/97 در رابطه با واگذاری زمین به شماره پلاک ثبتی 2381/1 بخش دو اراک به آدرس میدان انقلاب ابتدای کوی شهدای صفری به سازمان عمران و باز آفرینی شهری به مساحت 1838 متر مربع جهت احداث ایستگاه آتش نشانی از طریق منابع مالی شرکت مادر تخصصی باز آفرینی شهری ایران مطرح:
مصوبه صحن علنی: با واگذاری زمین به شماره پلاک ثبتی 2381/1 بخش دو اراک به آدرس میدان انقلاب ابتدای کوی شهدای صفری به سازمان عمران و باز آفرینی شهری به مساحت 1838 متر مربع جهت احداث ایستگاه آتش نشانی با کاربری مرتبط از طریق منابع مالی شرکت مادر تخصصی باز آفرینی شهری ایران با اکثریت آراء موافقت گردید.

9. نام شماره 2847- 7/2/98 مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی مبنی براینکه پروژه تقاطع غیر همسطح سنجان به دلیل واقع شدن در محدوده خدمات شهری و بر اساس بند 2 صورتجلسه تنظیمی در مورخ 19/12/92، جابجایی کلیه تأسیسات معارض و هدایت ترافیکی برعهده شهرداری کلانشهر اراک بوده، لیکن آن سازمان به طور کامل به مصوبات صورتجلسه اقدام ننموده، که این موضوع باعث کند شدن پیشرفت پروژه گردیده، مطرح و مقرر شد طی مکاتبه ای از شهرداری درخواست شود تا پاسخ کامل را به همراه مستندات و اقدامات انجام شده، به این شورا ارسال نمایند.
10. نامه شماره 1554- 21/1/98 شهرداری اراک در خصوص یکسان سازی و تسهیل درفرآیند صدور پروانه های ساختمانی سطح شهر در رینگ های 3، 4، 5 و صدور مجوز احداث طبقه آخر بصورت دو بالکن مطرح و جهت بحث و بررسی بیشتر به کمیسیون فنی و عمران ارجاع گردید. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 26 تير 1398.
شمسی:
الأربعاء 15 ذو القعدة 1440.
قمری:
Jul 17 2019.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز0
دیروز17
این هفته41
این ماه240
مجموع88951

آی پی بازدیدکنندگان : 34.229.113.106
Unknown ? Unknown Wed 17 Jul 2019 02:38

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group