اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

بررسی حسابرسی سال 93 سازمان های بهسازی و نوسازی و پارکها و فضای سبز شهرداری

 

به گزارش اداره روابط عمومی، کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی و املاک شورای اسلامی کلانشهر اراک، عصر شنبه 8 خردادماه، با حضور معاون برنامه ریزی شهرداری باتفاق مدیر امور مالی و کارشناسان ذیربط، مدیرعامل و معاونین اداری مالی سازمان های بهسازی و نوسازی و پارکها و فضای سبز، مشاورین مالی و حقوقی شورا و نماینده مؤسسه حسابرسی سامان پندار، به بررسی حسابرسی سال 93 سازمان های مذکور پرداخت.

 محمد شریفی، رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی و املاک شورای اسلامی کلانشهر اراک، در ابتدا به گزارش مؤسسه حسابرسی سامان پندار در رابطه با حسابرسی نهایی سال مالی 93 سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اشاره کرد و گفت: پس از بررسی گزارش حسابرسی سال 93 سازمان بهسازی و نوسازی در نهایت بدین ترتیب اتخاد تصمیم گردید:

الف: درخصوص استانداردهای حسابداری، از آنجا که الزامات شناسایی درآمد فعالیت های پیمانکاری رعایت نشده و در رابطه با سال مورد گزارش و سنوات قبل افشای مناسب در صورت های مالی انجام نشده، مقرر گردید سازمان سند اصلاحی را به حسابرس ارائه نماید.

ب: درخصوص معاملات انجام شده با شهرداری و سازمان های وابسته صورت تطبیق برای مبلغ 20.093 میلیون ریال مغایریت نامشخص تهیه نشده که مقرر شد، ظرف مدت یک هفته صورت تطبیق سال های 93 و 94 را تهیه و به حسابرس تحویل نمایند.

ج: درخصوص مالیات عملکرد سال های 1387 تا 1392 جمعاً مبلغ 1.938 میلیون ریال اصل و 3.256 میلیون ریال جرائم اعلام شده و از بابت مالیات تکلیفی سال های فوق مبلغ 244 میلیون ریال بدهی اعلام شده که مقرر گردید، با توجه به توضیحات مسئولین سازمان در جلسه که اصل مالیات را پرداخت نموده و جرائم را به کمیسیون ماده 251 مکرر قانون مالیات ها ارجاع نمودند، ظرف مدت یک هفته مستندات را به حسابرس ارائه و پیگیری های لازم را در خصوص ماده 251 مکرر داشته باشند.

د: درخصوص الزامات حسابداری که رعایت نشده، مقرر گردید سازمان ضمن رعایت موضوع، نسبت به تهیه نرم افزار های لازم اقدام نماید.

همچنین با توجه به اینکه حسابرسی سنوات 91 و 92 و93 سازمان توسط حسابرس به ترتیب عدم اظهار نظر و مردود اعلام گردیده مسئولین سازمان قول دادند که برای سال 94 و 95 مشکلات را مرتفع نمایند.

شریفی سپس درخصوص گزارش حسابرسی نهایی سال مالی 93 سازمان پارک ها و فضای سبز، عنوان کرد: پس از بررسی گزارش موسسه حسابرسی سامان پندار در این رابطه، تصمیمات ذیل اتخاد گردید:

الف: درخصوص صورت وضعیت مالیات و جرائم غیر مختومه در اداره کل امور مالیاتی، مالیات عملکرد سال های 91  و 92 سازمان، کل بدهی مالیاتی مبلغ 570 میلیون تومان است که 131 میلیون تومان توسط سازمان پرداخت شده و  قرار است 131 میلیون تومان دیگر توسط شهرداری پرداخت و مابقی را تقسیط نمایند، بنابراین مقرر شد ظرف مدت یک ماه نسبت به تسویه حساب مالیاتی اقدام و مستندات لازم را به حسابرس ارائه و سند اصلاحی نیز صادر گردد.

ب: از آنجا که معاملات انجام شده با شهرداری شامل پیش دریافت از شهرداری و مانده حساب های فی ما بین مغایرت نامشخص دارد مقرر شد، ظرف مدت یک هفته نسبت به تهیه صورت تطبیق و ارائه به حسابرس اقدام و موسسه موضوع را به شورای شهر منعکس نماید.

ج: در خصوص ریز دارایی های سازمان مبلغ 3.806 میلیون ریال کمتر از مانده دفاتر می باشد که با توجه به توضیحات مسئولین سازمان اشتباه ثبتی توسط حسابدار سازمان بوده و در سال 1394 سند اصلاحی صادر گردیده، بنابراین مقرر شد سند اصلاحی را به حسابرس ارائه نمایند.

د: از آنجا که سازمان فاقد رویه مشخصی جهت شناسایی درآمد ها می باشد و در سال مورد گزارش مبلغ 25.810 میلیون ریال درآمد حاصل از حفظ  و نگهداری فضای سبز در سال مالی قبل در سرفصل سود انباشته مورد شناسایی قرار گرفته با توجه به توضیحات مسئولین سازمان، در سال 94 به صورت تعهدی انجام شده، مقرر شد نسبت به تهیه صورت های مالی یاد شده سریعا اقدام نمایند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، در ادامه به طرح نامه های واصله در این جلسه اشاره کرد و بیان کرد: نامه معاونت امور عمرانی استانداری مرکزی در رابطه با اجرای دقیق بند 3 از ماده 13 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استانها در جلسه مطرح گردید که بر اساس آن شهرداری می بایست علاوه بر وصول عوارض قبلی، نسبت به اخذ عوارض نوسازی نیز اقدام و به حساب آموزش و پرورش واریز نماید، بنابراین مقرر شد، نامه مذکور به شهرداری ابلاغ تا آیین نامه اجرایی قانون تشکیل شوراهای آموزش پرورش را ارائه  و در جلسه آتی به موضوع رسیدگی گردد.

شریفی همچنین در رابطه با مجوز تعیین اجاره بهای 8 دستگاه اتوبوس مورد درخواست اجاره شهرداری میلاجرد و کمیجان گفت: پس از طرح موضوع با توجه ماده 19 آیین نامه مالی شهرداری ها و بند 14 ماده 71 قانون شوراها با پیشنهاد شهرداری به اتفاق آراء موافقت شد.

وی در رابطه با گزارش عملکرد فروردین ماه شهرداری عنوان کرد: با توجه به اینکه گزارش مذکور طبق فرمت درخواستی شورای اسلامی ارائه نگردیده بود، مقرر شد شهرداری برای ارائه گزارش عملکرد اردیبهشت ماه سال جاری برابر فرمت های ارسالی توسط شورای اسلامی شهر که بودجه سال، تحقق آن، میزان درصد و ... در آن لحاظ گردیده، به همراه گزارش تحلیلی به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، در رابطه با  اعلام نظر کمیسیون درخصوص اجاره مجتمع فرهنگی، تفریحی و ورزشی گلستان واقع در خیابان شهید بهشتی، به انجمن حمایت از زندانیان اراک گفت: مقرر گردید موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی اجتماعی ارجاع تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه نامه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری درخصوص نحوه اعطای وام به پروژه های مد نظر شهرداری ها مطرح و مقرر گردید، شهرداری با توجه به تبصره 19 بودجه سال 95 ، ظرف مدت 15 روز در قالب پروژه های مندرج در بودجه مصوب جهت اخذ تسهیلات مورد نیاز مستندات لازم را تهیه و به استانداری و سایر مراجع ذیربط ارسال نماید. ضمن اینکه درخصوص مصوبه شورای اسلامی شهر برای اخذ وام، پیشنهاد لازم را ارائه تا در جلسات مربوطه مطرح و اتخاذ تصمیم گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
شنبه 29 تير 1398.
شمسی:
السبت 18 ذو القعدة 1440.
قمری:
Jul 20 2019.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز3
دیروز11
این هفته88
این ماه287
مجموع88998

آی پی بازدیدکنندگان : 3.84.139.101
Unknown ? Unknown Sat 20 Jul 2019 08:07

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group